Windows Temp Klasörü Nasıl Temizlenir?

Windows'un tüm sürümlerinde bulunan temp klasörü nasıl temizlenir veya silinir? Kararsız hale hatta durma noktasına gelen bilgisayarların temp klasörlerini kontrol ettiğimizde karşımıza çıkan sonuçlara çokta şaşırmıyoruz. Çünkü binlerce dosya birikmiş klasörler ile karşılaşabiliyoruz.

Windows'un hangi sürümünü kullanırsak kurulumundan belirli bir kullanım süresi geçtikten sonra yavaşlamaya başlar. Bu yavaşlamanın en büyük sebeplerinden bir tanesi TEMP klasöründe aşırı sayıda biriken ve geçici kullanılan gereksiz dosyaların çok olmasından kaynaklanmaktadır. Özellikle program ekle kaldır işlemini sık yapan kullanıcıların doluluk oranı daha fazladır.

Windows Temp Klasörü Nasıl Temizlenir?

Windows sürümlerinde bulunan Temp klasörü, geçici olarak ihtiyaç duyulan dosyaları barındıran bir klasördür, bu dosyaların gereksinimi ortadan kalksa bile silinmez. Bu yüzden gereksiz bir şekilde bilgisayarınızda yer kaplayarak bilgisayarın yavaşlamasına neden olur. Temp klasörünü açmak için Windows’un arama kısmına veya Başlat Çalıştır kısmına %temp% yazın ve çıkan klasöre girin.

Devamını Okuyun

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Direksiyonu Sağda Trafiği Solda Olan Ülkeler

Kabak Kemane Nedir ve Nasıl Yapılır?

Prefabrik Ev Nasıl Yapılır? Nasıl Alınır?