Blogger Blogspot Meta Tag Ekleme

Blogger blogspot web bloğuna Meta Tag ekleme nasıl yapılır? Blogger veya blogspot uzantılı subdomain alt domain bloglara meta tag nasıl eklenir. Meta taglar arama motorlarının web sitelerinize gönderdikleri örümceklerin (spider) okuduğu kodlardır. Web sitenize gelen ziyaretçiler bu html tag’ları görmezler. Bu tagları yalnızca arama motoru botları görür bu bilgiye göre tarama yapar.

meta tag ekleme

Öncelikle meta tag (Description) nedir?

Meta description, web sayfanızın içeriği ilgili kısa açıklama yapılan, arama sonuçlarında kullanıcıların görebildiği bir meta tag’dir. Sayfalarınızın <head></head> kısmında yer alır. Son dönemde arama motorları tarafından eskisi kadar değer verilmese de yinede trafiği etkileyen bir unsurdur.

Meta taglar arama motorlarının web sitelerinize gönderdikleri örümceklerin (spider) okuduğu kodlardır. Web sitenize gelen ziyaretçiler bu html tag’ları görmezler. Bunları görmeleri için siteniz üzerindeyken tarayıcıların kaynağını görüntülemesi gerekmektedir.

Blogger veya blogspot (subdomain) alt domaine nasıl meta tag nasıl eklenir?

Description, keywords, author, distribution, content-language, robots, revisit-after v.s. gibi birçok meta tag bulunmaktadır. Description ve Keywords meta tag etiketleri, bloğa nasıl eklenir inceleyelim.

Meta tag, sayfalarınızın Ana şablonunda <head>ve</head> kodları arasına eklenir.

1. Blogger yönetim paneline girin

2. Tema - Şablon → Html’yi Düzenle seçeneği alanına girin. CTRL+F ile aşağıdaki satırı bulun.

<b:include data='blog' name='all-head-content'/>

Bulunan etiketin altına aşağıdaki satırı ekliyoruz.
Dikkat! Tırnaklar açık kalırsa hata verir.

<meta content='Açıklamanızı buraya ekleyin' name='description'/>

Bu eklediğiniz satır (Description) Web sitenizin genel tanımıdır. Meta Content alanında açıklamanızı buraya ekleyin denilen yere sitenizi kısaca anlatan vurgulu 156 karakter bir açıklama yazınız.

Meta Description’ın SEO’ya Etkisi

Meta Description direk olarak sıralamalara etki etmese de; özgün olarak bilgilendirici ve dikkat çekici meta açıklamalar yazmak, kullanıcıların arama sonuçlarından sitenize girme oranını ciddi anlamda arttırabilir. Sayfanızın tıklama oranlarının artması, zamanla arama sonuçlarında daha üstte yer alacağı anlamına gelir. Meta açıklama yazarken kurallara uyarak sayfanızı güçlendirebilirsiniz.

Meta Keyword ( Anahtar Kelime ) olan bilgiyi eklemiyoruz çünkü kullanmanın hiç bir anlamı kalmadı.Bu blogdaki popüler yayınlar

Siz Yinede Buraya Bakınız!

Sosyal Paylaşım Sitesi