Buraya Bakınız

Buraya Bakınız

40 Yaş Sonrası Hamilelik Belirtileri

Hamilelik belirtileri, yaştan dolayı farklılıklar yaş gereği gösterebilmektedir.

Kırk yaşından sonra hamile kalmak çok zordur. Hamilelik belirtileri yaştan dolayı farklılıklar yaş gereği gösterebilmektedir. Konuyla ilgili yazımızı beğeneceğinizi umut ediyoruz. Genç yaşlarda daha fazla döllenmeye hazır yumurta varken ileri yaşlarda bu yumurta sayısı azalır. Bu nedenle hamile kalmak zorlaşır; Ancak genç yaşta hamilelik veya geç yaşta hamilelik ne olursa olsun hamilelik belirtileri aynı olur.

40 Yaş Sonrası Hamilelik Belirtileri Farklı Mıdır?

İleri yaşta hamile olmakla hamilelik belirtileri değişmese bile genç yaştaki hamileliğe göre biraz daha ağır yaşanabilir. Hafif kanama mide bulantısı ile kusma, halsizlik ve adet gecikmesi en belirgin hamilelik belirtileri arasında görülür.

40 Yaş Sonrası Hamile Kalmanın Riskleri Nelerdir?

Hayat şartları nedeni ile bazen de kişinin kendi isteği genç yaşta anne olmaya el vermez. Hayat kavgası profesyonel iş hayatı veya eğitim derken belli bir yaşa gelinir. Ancak annelik duygusunun bir başka şey olduğu düşünülür ise bu duyguyu yaşama hevesi kalıcı olur. Günümüzde özellikle birçok kadın, artık önceliği evlilik veya çocuğa vermiyor.

O nedenle evlilik yaşları kadınlarda gittikçe yükselme eğiliminde olduğu belli evlilik olsa bile hemen çocuk yapmayarak belli zamanın geçmesi beklendiğinden; çocuk doğurma yaşı ilerler bununla birlikte birçok sorun da beraberinde geliyor. Geç yaşta hamilelik belli riskleri de beraberinde getirir. Bu sebeple bu hamileliğin nasıl gerçekleşeceği konusu anne adaylarının ilk ve en önemli noktaları olur. Hamilelik konusunda; Genç yaşta hamilelikte yada geç yaşta hamilelik esnasında belirli riskler bulunur. Ancak ileri yaşta hamilelik zamanında bu risklerin oranı yükselir.

Bu risklerin yaşanmasının başında doğurganlık sisteminin zayıflaması gelir.

Yumurtaların fonksiyonlarının azalması ayrıca ileri yaşlarda artan sağlık problemleri diğer sayılacak unsurlardır. Hamilelikte, yaşanan her belirti veya olabilecek komplikasyonlar daha ağır şekilde yaşanır. Geç yaşta hamilelik, kadın için daha ağır ve daha riskli geçer. Açıklamanın devamını diğer konuları sitemizden takip edin. Tıklayın.

Yorum Gönder

0 Yorumlar